Menu
SEPETİM

FerruhDogan Blog Sayfası RSS Yayını

13 Mar Üremeyi artıran ( kısırlık ) doğal ürünler
FERRUH 0 249
İncir çekirdeği yağı...İçerek Sağlık, sürerek güzellik...İçeriğinde Omega ve E vitamini birlikte bulunan istisnai bir üründür. En yüksek E vitamini ve Omega  3,Omega 6,Omega 9 İncir Çekirdeği Yağı'nda bulunur.Uzmanların görüşleri doğrultusunda insan beyninin %10'u Omega 3' ten oluşur. Vücudumuza giren Omega 3 molekülleri ise beyni güçlendiren bir i..
26 Aug TURUNÇ ÇEKİRDEĞİ YAĞ'ININ FAYDALARI NELERDİR ?
Fdogan 0 1758
Bu makalenin amacı birçok insanın hakkında fazla bilgi sahibi olmadığı c çekirdeği yağının sağlık açısından faydalarını özetlemektir. Turunç çekirdeği yağı C (askorbik asit) vitamini ve folik asit açısından zengindir. Sodyum ve kolesterol içermez. Ek olarak K, Ca, tiamin, niasin, B6 vitamini (piridoksin), P, Mg ve Cu içerir. Turunç çekirdeği yağı, ..
26 Aug GÜNLÜK NE KADAR SU TÜKETMELİYİZ ?
Fdogan 0 148
Uygun miktarda su tüketimi böbrekler, kalp ve karaciğer başta olmak üzere bütün organlar için hayati önem taşıyor. Uz. Dr. Mahmut Demirci, suyun yararları hakkında bilgi verdi.Pek çok insan gün içinde yoğunluktan, unutkanlıktan ya da farklı sıvı içecekleri sık tükettiği için yeterli su tüketemiyor. Ancak uygun miktarda su tüketimi böbrekler, kalp v..
26 Aug KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞ'ININ FAYDALARI NELERDİR ?
Fdogan 0 1439
Kabak Çekirdeği Yağı Nedir?Kabak çekirdeği yağı birçok geleneksel mutfakta yeri olan bir bitkisel yağ çeşididir. Kabak çekirdeklerinden üretilir. Ülkemizde de kullanımı olan bu ürün özellikle Güneydoğu Avusturya, Doğu Slovenya, Romanya bölgesi, Hırvatistan, Voyvodina ve Macaristan'ın bitişik bölgelerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu ülke..
26 Aug COVİT 19 NASIL KORUNABİLİRİZ ?
Fdogan 0 158
Tüm dünyada büyük kaygı yaratan Corona virüsü, ya da bilimsel ismi ile Cohiv-19 Avrupa’da da görülmeye başladığından beri herkes daha da panik oluyor. Bu anlamda virüsün etkilerini öğrenmekte fayda var..Eğer son zamanlarda haberleri takip ediyorsanız, yeni corona virüsünden haberiniz vardır. Bu yeni virüs türü, Çin’de hayli yayıldı ve dünyanın diğe..
26 Aug DOĞAL YOLLA ZAYIFLAMA TÜYOLARI
Fdogan 0 180
1. Günlük Beslenme Düzeninize Protein Ekleyin: Söz konusu kilo vermek ise, protein besinlerin kralıdır. Vücudunuz, yediğiniz proteini sindirirken ve metabolize ederken kalori harcar; bu nedenle, yüksek proteinli bir diyet metabolizmayı günde 80-100 kaloriye kadar daha çok çalıştırır. Yüksek proteinli bir beslenme düzeni, gün boyunca daha doygun his..
26 Aug GÜZELLİK SIRLARI
Fdogan 0 147
1 "Güneş ışığı cildinizin en büyük düşmanıdır. Bu yüzden benim bir numaralı tavsiyem; nemlendiricinizin üzerine, fondöteninizin altına uygulayacağınız bir güneş koruyucu krem olacak." (Dermatoloji Uzmanı Sally Penford)2 "Belirgin buklelerden çok havalı dalgalara sahip olmak istiyorsanız; saçlarınızı, uçları serbest kalacak şekilde, kalın saç maşası..
26 Aug AROMATERAPİ YAĞLARLA TEDAVİ
Fdogan 0 142
Aromaterapi kokuyla tedavi anlamına gelir. Gül, limon, lavanta, nane gibi bitkilerin yağlarının koklanması ile uygulanan doğal bir tedavi yöntemidir. Bitki yağları banyo suyuna eklenir, masajla cilde uygulanır, teneffüs edilir veya odaya sıkılır.Aromaterapi ağrıyı hafifletmek, cilt bakımı, tansiyonu düşürmek, halsizliği gidermek ve vücudu güçlendir..
26 Aug DUT ÇEKİRDEĞİ YAĞI
Fdogan 0 3912
Bu makalenin amacı birçok insanın hakkında fazla bilgi sahibi olmadığı dut çekirdeği yağının sağlık açısından faydalarını özetlemektir.Türkiye'de özellikle de Malatya'da bolca dut ağacı bulunmaktadır. Dut meyvesinin içerisinde bol miktarda çekirdeği bulunmaktadır. Özellikle çekirdeğinde birçok vitamin vardır. Darende Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolo..
03 Jun İncir Çekirdeği Yağı
Fdogan 1 4695
Bu makalenin amacı birçok insanın hakkında fazla bilgi sahibi olmadığı incir çekirdeği yağının sağlık açısından faydalarını özetlemektir. Genellikle sıcak iklimlerde yetişen incirin içerisinde bol miktarda çekirdeği bulunmaktadır. Özellikle çekirdeğinde birçok vitamin vardır. Son yıllarda faydası sıkça araştırılmaya başlanan incir çekirdeği yağının..
03 Jun NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI
Fdogan 0 1770
Bu makalenin amacı birçok insanın hakkında fazla bilgi sahibi olmadığı nar çekirdeği yağının sağlık açısından faydalarını özetlemektir. Nar, genellikle Orta Doğu'da bolca yetişir. İçerisinde bol miktarda çekirdeği bulunmaktadır. Özellikle çekirdeğinde birçok vitamin vardır. Nar çekirdeği yağının faydaları hakkında birçok bilimsel ve klinik çalışma ..
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)
Çerezler Hakkında
Sitemizi Kullanan Herkez Çerezleri ve Kullanım Şartlarını Kabul Etmiş Olur.